softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15030
  • Užívatelia: 3236

Killsquad – kooperácia štyroch zabijakov v Diablo štýle

Autor: Michal M.  |   Publikované: 25.7.2019 | Zobrazené: 1380x

Španielske vývojárske štúdio Novarama prišlo v roku 2019 na trh s RPG novinkou Killsquad a okamžite sa stala najsťahovanejšou a najkupovanejšou hrou na platforme Steam. Aj keď ide stále len o predbežný prístup (Early Access), je plne hrateľná a ponúka desiatky hodín online zábavy. Na poli RPG titulov ide o svieži vietor, ktorého inšpirácia vanie od tých najväčších žánrových peciek. Ak chcete zistiť, či je hra pre vás a čo od nej očakávať, pokračujte v recenzii nižšie.

Vaše prsty si neoddýchnu

Akcia, akcia, akcia... Žiadne zbytočnosti s príbehom (aspoň zatiaľ), len priamočiare súboje pre štvoricu hráčov, ktorí sa chcú odreagovať, vycibriť postreh a neustále používať schopnosti jednotlivých postáv (rovnako ako v League of Legends, aj tu sú cooldowny malé, kúzla sa rýchlo obnovia a vždy je tak čo robiť). Killsquad je zasadená do budúcnosti galaxie, ktorá si prežila svoje a zostalo len pár najväčších spoločností. Život sa točí okolo nájomných vrážd, ktorých vykonávanie bude práve vašou každodennou úlohou. Kontrakty, ako sa v hre nazývajú misie/questy, sa zameriavajú na dve základné činnosti – prejdenie veľkého územia a odstránenie hrozieb; bránenie oblastí pred nájazdami nepriateľov po určitý čas.

Každý kontrakt je jedinečný a radený do troch kategórií podľa obťažnosti. Čím náročnejšia misia, tým väčšia odmena v podobe kreditov.  Tie následne využijete v obchode na nákup lepšieho vybavenia. Priemerný kontrakt vyzerá nasledovne: výber postavy – voľba misie – skupinový pochod – zabíjanie hôrd nepriateľov – zničenie niekoľkých bossov – profit. Tak jednoduché to je. Plus, ak hráte s priateľmi, môžete komunikovať napríklad cez TeamSpeak alebo Discord a spojiť kooperáciu so zábavou.

Aktuálne sú na výber štyri hlavné charaktery, ktoré spadajú približne do základných RPG kategórií, ako zabijak (assassin), tank (warrior), špecialista (specialist) a podpora (support). Troy je štýlový „vraždamáster“ so strelnými zbraňami; Kosmo je vesmírom zničený Rus v skafandri s obrovským kladivom a starou hokejovou maskou (Jason Voorhees fanúšikovia môžu jasať); Zero to síce v hlave nemá úplne v poriadku, ale rád pomôže ostatným s liečením, no asi najviac mi ulahodila nebojácna bojovníčka Cassandra kombinujúca vysoké poškodenie s pohyblivosťou a neviditeľnosťou. Je najakčnejšia, stále je vo víre diania a súboje vidí spomedzi všetkých postáv vždy ako prvá. Postavy oplývajú rôznymi schopnosťami a ich správnou kombináciou je možné dosiahnuť lepšie výsledky v boji.

Nekompromisné prostredie vás dokáže zradiť

Aj napriek tomu, že hra pôsobí často monotónne, je tu vždy čo robiť. Pokiaľ sa naladíte na vlnu nonstop vraždenia a plnenia jedného kontraktu za druhým, máte vyhrané. Rozmanitosť do hry vnáša hneď viacero faktorov. Tým prvým je procedurálne generované prostredie, ktoré sa neustále mení a vy tak nikdy neprídete na rovnaké územie dvakrát. Nevyspytateľnosť prostredia je ďalšou zaujímavosťou tvoriacou dojem živého sveta – náhodne rozmiestnené míny, smrteľné lúče svetla alebo roje meteoritov prichádzajú nečakane a postreh dostane tu a tam príjemnú previerku. Zo zabitých potvoriek vypadávajú kapsule s DNA a po ceste ich môžete zameniť za nové schopnosti v tzv. Biosystems Labs. Ak chcete o nepriateľoch zistiť viac, môžete tak urobiť v Kódexe v hlavnom menu hry.

Asi najviac si hra požičiava z obľúbenej série Diablo (postup hrou, pohľad na postavu alebo súbojový systém), ale podobnosti sa dajú nájsť aj s inými titulmi, ako napríklad Path of Exile (v podstate totožné s Diablom), Dota 2 (resetovanie získaných skúseností a vybraných schopností po skončení každého kontraktu), Nation Red (čistá akcia zameraná na kosenie nepriateľov). Killsquad si veľmi dobre rozumie s Unreal Engineom 4, ktorý dáva vyniknúť grafike a nespôsobuje ani problémy pri spájaní hráčov z celého sveta. Lagy v hre jednoducho nemajú miesto a preč sú tie dni, kedy sa v podobných tituloch muselo čakať na ostatných hráčov pre veľké pingy a latenciu. Optimalizácia je vyvážená a za mňa na jednotku.

Graficky hra poteší milovníkov japonských titulov, resp. maximálne farebného a pestrého obsahu. Bojové sekvencie sú nápadité, hrajú všetkými farebnými odtieňmi, efekty sú často prepálené, ale v dobrom slova zmysle a častokrát sa vám stane, že nebudete vedieť, kam sa pozerať skôr.

Minimálne požiadavky:

  • CPU: Intel Core i3 / AMD Phenom II X3 
  • RAM:  6 GB
  • GPU: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7850 s 2 GB RAM 
  • HDD: 6 GB voľného miesta
  • OS: DX 11, Win 7 (64-bit)

Pretože ide stále o Early Access, dajú sa odpustiť faktory, ako menší nedostatok obsahu, monotónnosť kontraktov alebo absencia príbehu. Všetko nasvedčuje tomu, že sa v prvej sezóne, v ktorej sa momentálne hra nachádza, dočkáme štyroch veľkých rozšírení a aktualizácií. Tie by mali pokryť príbehové linky a poodhaliť viac z tohto sci-fi  sveta, dodané by mali byť nové prostredia aj postavy a to všetko chcú tvorcovia stihnúť do roku 2020. Presný dátum ešte známy nie je, ale práve na prelome desaťročí plánujú vypustiť hru oficiálne ako celok, zakončiť 1. sezónu a hráčov si nielen udržať, ale aj rozšíriť hernú základňu. Patríte medzi fanúšikov čistokrvných ARPG? Killsquad vás poteší a to za prijateľnú cenu.  

 

HODNOTENIE: 8/10

Značky

Podobné články

Brány Skeldalu - prispejte na mobilnú verziu

Brány Skeldalu - prispejte na mobilnú verziu

Preview The Elder Scrolls Online

Preview The Elder Scrolls Online

Súťažte na Raketke o nový iPad mini a ďalšie nadupané ceny

Súťažte na Raketke o nový iPad mini a ďalšie nadupané ceny

Dota 2 vs. League of Legends

Dota 2 vs. League of Legends

S touto strelou vyhráš každý zápas. Power Shot je vo FIFA 23 na nezastavenie

S touto strelou vyhráš každý zápas. Power Shot je vo FIFA 23 na nezastavenie

Vyskúšajte si uzavretú betu Quake Champions zadarmo

Vyskúšajte si uzavretú betu Quake Champions zadarmo

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 a 3 0 f b  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia