softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14643
  • Užívatelia: 3223

Za 10 dolárov 1000 hier: Pomôžte Ukrajine kúpou skvelého herného balíčka

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.3.2022 | Zobrazené: 401x

Len málokto čakal, že sa v roku 2022 rozpúta v Európe vojna. Presne to sa práve deje na Ukrajine, ktorá čelí veľkému agresorovi a vzniknutá situácia má obrovský dopad aj na civilné obyvateľstvo. Spoločnosť Necrosoft Games ale prišla s mimoriadnym riešením, ako môže aj hráčska komunita pomôcť dobrej veci a podporiť ľudí v núdzi.

K dispozícii je totiž novo zostavený balíček až tisícky herných titulov v základnej cene 10 amerických dolárov. Áno, vidíte dobre. Stovky hier od nezávislých vývojárov môžu byť vaše za minimálnu sumu s tým, že výšku príspevku si môžete sami navoliť. Ich celková hodnota je neuveriteľných 6544 dolárov a nachádza sa medzi nimi 573 videohier, 317 fyzických kopií stolových RPG titulov, ktoré je možné vytlačiť na papier, komiksy, soundtracky či herné doplnky. Ide o obsah pre operačné systémy Windows, Android, Linux aj Mac OS, takže si na svoje príde naozaj každý.

Ľudová cena a dobrý pocit z pomoci

Pôvodne bol za cieľ stanovený 1 milión dolárov, ale v čase písania článku je táto hranica viac ako trojnásobne prekonaná. Stanovený tak bol nový cieľ vo výške 4 miliónov. Vyzbierané peniaze nakoniec skončia v dvoch charitatívnych organizáciách, konkrétne vo Voices of Children - ukrajinskej organizácii pomáhajúcej deťom v núdzi, a Medical Corps - organizácii podávajúcej lekársku pomoc vo vojnou zasiahnutých oblastiach.

Aj keď je balíček tisícky hier možné zakúpiť za 10 dolárov, každý môže prispieť ľubovoľnou čiastkou, k čomu vyzývajú aj vývojári.

Väčšina herných titulov od nezávislých vývojárskych štúdií nikdy nebola súčasťou žiadneho podobného balíčka a aj napriek tomu sa v ňom dajú nájsť naozaj skvelé hry. Spomeňme napríklad Lucifer Within Us, Liminal Horror, INMOST, Kingdom Two Crowns, SUPERHOT, Anamnesis či Phanta a stovky ďalších. Tvorcovia tohto balíčka sa zároveň zaviazali, že všetky obsiahnuté hry musia spĺňať jednu podmienku, a teda byť platené ešte predtým, než sa do balíčka dostali.

Je príjemné vidieť, že aj hráčska komunita sa vie spojiť pre dobrú vec. Záujem o herný "bundle" je obrovský a ak patríte medzi hráčov, ktorí si chcú rozšíriť knižnicu o niekoľko stoviek skvelých titulov, a zároveň pomôcť Ukrajine, nemali by ste váhať. 

Podporiť dobrú vec a získať tisícku titulov môžete na tomto odkaze.

Pár slov od tvorcov:

„Ľudia na Ukrajine sú pod útokom. Ako vývojári hier chceme vytvárať nové svety, nie ničiť ten, ktorý máme. Preto sme sa spojili, aby sme predstavili tento charitatívny balík, ktorý pomôže Ukrajincom prežiť túto ťažkú situáciu a prosperovať po skončení vojny. Táto vec našla odozvu u tvorcov na celom svete do takej miery, že náš balík obsahuje takmer 1 000 hier, stolových RPG, kníh atď.

Z týchto takmer 1 000 produktov sa viac ako 600 nikdy predtým neobjavilo vo veľkom balíku. Niekoľko významných vývojárov a vydavateľov sa zaregistrovalo na itch.io špeciálne preto, aby sa mohli podieľať na tomto balíku. A každý si v ňom nájde niečo pre seba - máme takmer 600 digitálnych videohier, viac ako 300 analógových stolových RPG a desiatky balíčkov s aktívami, kníh, zinov a komiksov, soundtrackov/hudby a množstva ďalších produktov. Jedinečnosť tohto balíka spočíva aj v tom, že sme povolili iba platené produkty.

Minimálnu sumu sme udržali nízku, ale vyzývame vás, aby ste zaplatili viac, ako je minimum, ak si to môžete dovoliť. Celý výťažok bude rozdelený medzi charitatívne organizácie v pomere 50/50.

Stojíme na strane Ukrajincov a všetkých ľudí na celom svete, ktorí opovrhujú vojnou.

Ďakujeme.

Upozornenie: Za nákupy balíkov sa nebudú poskytovať žiadne kľúče služby Steam (ani iné externé kľúče). K dispozícii bude iba priame stiahnutie na stránke itch.io.“

Značky

Podobné články

Akú verziu Minecraftu si vybrať? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verzie

Akú verziu Minecraftu si vybrať? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verzie

HBO max prichádza na Slovensko. Aká je cena, kvalita obrazu a čím sa líši od HBO Go?

HBO max prichádza na Slovensko. Aká je cena, kvalita obrazu a čím sa líši od HBO Go?

5 najlepších hier zadarmo na toto leto

5 najlepších hier zadarmo na toto leto

Zabezpečte svoj mobil s Androidom

Zabezpečte svoj mobil s Androidom

Nostalgia s nadčasovosťou. Prečo je Battlefield: Bad Company 2 stále najlepšou hrou série?

Nostalgia s nadčasovosťou. Prečo je Battlefield: Bad Company 2 stále najlepšou hrou série?

Vstúpte do bety Call of Duty: WWII zadarmo

Vstúpte do bety Call of Duty: WWII zadarmo

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d d 8 8 5 f  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia