softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15082
  • Užívatelia: 3237

American Truck Simulator

Autor: Redakcia  |   Publikované: 16.12.2015 | Zobrazené: 2658x

Už sa to pomaly ale iste blíži. SCS Software prichádza s novým truckovým simulátorom, ktorý by mal hrateľnosť dnes už legendárneho Euro Truck Simulatoru 2 preniesť do USA s jeho krajinou, pamätihodnosťami a samozrejme aj špecifickými ťahačmi! Spanilá jazda tohto českého vývojárskeho štúdia bude pokračovať, o tom snáď nikto nepochybuje.

ATS pôsobí ako dôverne známa a napriek tomu vzrušujúca hra. Už samotný názov, a z neho vyplývajúca skratka, dávajú tušiť, že SCS Software sa chce ako kliešť držať toho, čo tak znamenite vyšlo u ich predchádzajúcej kamiónovej hry. Úspech na tomto poli si totiž tvrdo vypracovali - ako prišiel boom s ETS2, vytvorili v SCS naozaj veľmi veľa hier, ktoré aj napriek ich podobnosti s týmto hitom žiadnu veľkú dieru do sveta neurobili. A to platí aj pre sériu 18 Wheels of Steel, ktorá sa o simulátor kamiónovej dopravy v USA a Amerike všeobecne snažila celú dekádu pred ATS.

Na čo sa môžete tešiť

Ako už sme spomenuli, ATS je vlastne mladším bračekom ETS2. Vývojári našli správnu cestu, balans medzi zameraním na ekonomiku hry a na samotný akt prevážania tovaru. Vyšperkovali aj technológiu, hoci samozrejme aspoň drobný posun v grafike očakávame.

Zmeny budú teda hlavne v obsahu. 100 miest po celých USA znie veľmi lákavo, takže práve význačné americké centrá budú hlavným lákadlom, rovnako ako americká príroda a typické diaľnice tiahnuce sa ďaleko za horizont. Rovnako zaujímavé budú aj americké ťahače, ktoré sa predsa len väčšinou od tých európskych zásadne líšia - a nemyslíme tým len "nosaté" typy ako vianočné Coca-Cola nákladiaky.

A ako je to s World of Trucks?

Postupne (veľmi postupne) sa rysujúca služba World of Trucks by mala ponúknuť akúsi platformu pre stretávanie, spoluprácu a súperenie hráčov medzi sebou. Prvá konkrétnejšia funkcia už bola dokonca spustená - ide o misie pre ETS2, za ktorých plnenie dostávajú hráči odmeny, ktoré sa ukladajú online. Ide však o drobnosť, začiatok. V budúcnosti by ETS2 a ATS mali tvoriť základ robustnej platformy World of Trucks, ktorá by mala umožňovať oveľa viac.

Veľmi by sme sa čudovali, keby nedošlo k zjednoteniu týchto hier v zmysle spoločného univerza, v ktorom by hráči so svojimi prepravnými spoločnosťami interagovali a napríklad sa preťahovali o tie najlukratívnejšie zákazky. Bohužiaľ, World of Trucks je zatiaľ v plienkach a oficiálny multiplayer tak zatiaľ hrám od SCS Software naozaj výrazne chýba.

Značky

Podobné články

Najlepšie free-to-play MMORPG hry

Najlepšie free-to-play MMORPG hry

Minecraft návod - crafting a recepty na elixíry

Minecraft návod - crafting a recepty na elixíry

Hrajte FIFA 23 v predstihu. Early Access má niekoľko podôb

Hrajte FIFA 23 v predstihu. Early Access má niekoľko podôb

Nová ťahová RPG King Arthur: Knight’s Tale z Kickstarteru

Nová ťahová RPG King Arthur: Knight’s Tale z Kickstarteru

Valve chystá niekoľko nových hier

Valve chystá niekoľko nových hier

Xbox One: zvládne aj offline hranie a prinesie nový Kinect

Xbox One: zvládne aj offline hranie a prinesie nový Kinect

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 3 b b f c  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia