softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14814
  • Užívatelia: 3228

Dota 2 vs. League of Legends

Autor: Redakcia  |   Publikované: 26.8.2013 | Zobrazené: 5999x

Nie, tento článok nie je o flame, ani o vyhlásení víťaza. Naopak, len vám dá dostatok informácií o tom, v čom sa medzi sebou hry líšia bez vynášania súdov a hodnotenia. To môže nerozhodnutým hráčom pomôcť vybrať si, do ktorej hry investujú svoj ​​čas, ale samozrejme najviac zo všetkého odporúčame vyskúšať obidve hry, aby ste si urobili vlastný názor. Pretože čo dobre vyzerá na papieri, nemusí byť pre vás v hre až tak atraktívne.

Smrť

Začíname smrťou, ktorá je súčasťou života každého hráča oboch hier. V League of Legends neexistuje penalizácia za smrť, teda aspoň nie tak očividná. Niektoré predmety totiž získavajú bonusy za zabitých hrdinov, o ktorých časť so smrťou prídete.

V DotA 2 je to trochu inak, pretože za smrť ste priamo penalizovaní stratou časti zlata. V DotA 2 sa totiž rozlišuje zlato, ktoré získate za zabitie nepriateľských hrdinov (reliable) a za zabíjanie creepov (unreliable). Práve o časť unreliable zlata prídete, keď zomriete. Smrť teda v DotA 2 bolí viac, než v League of Legends. V DotA 2 ale máte navyše možnosť vykúpenia. To ale len v prípade, že máte dostatok goldov alebo ste sa už nevykúpili pred určitým časom (cca 5 minút).

Boje

Boje sú výrazne odlišné a to v mnohých ohľadoch. Po prvé, League of Legends sa viac sústredí na používanie (až spamovanie) skillov, ktoré sa často musia manuálne zameriavať, zatiaľ čo DotA 2 hrdinovia majú menej many a svoje skilly nemôžu používať tak často. Boje medzi hrdinami v DotA 2 sú tiež výrazne rýchlejšie, pretože umrieť je veľmi jednoduché - stačí sa dostať o pár krokov ďalej na nepriateľské územie, než je zdravé a už sa ocitnete v neriešiteľnej situácii.

League of Legends

League of Legends

Hrdinovia

Ako už sme povedali, hrdinovia v LoL používajú viac skillov oproti DotA 2. Hrdinovia v DotA 2 sú tiež variabilnejší a je hneď poznať, keď hráte s hrdinom, o ktorom neviete nič, prípadne len veľmi málo.

Dota 2

Rýchlosť

Hoci sa dá v DotA 2 umrieť ľahšie a rýchlejšie, celkovo je to pomalšia hra, aj vďaka animáciám, ktoré sú oproti LoL akoby spomalené. To ale dodáva na realistickosti, takže inteligentný hrdina sa pomalšie otáča ako agilitný (nemusí platiť vždy) a pod. Najviac je to poznať pri priamom prechode od jednej hry k druhej, ale rozdiel je to tak markantný, že si ho všimnete vždy. Čiastočne to určuje aj hernú taktiku, kedy League of Legends je dosť o používaní spellov, ktorým je možné sa vyhnúť, na čo potrebujete totálnu a okamžitú kontrolu nad charakterom (čo ale v DotA 2 platí tiež).

Predmety

Aj tu ide o rozdiely značné, ktoré vychádzajú z logiky hry. League of Legends má nemálo predmetov, ktoré zvyšujú AP (silu spellov) a DotA 2 sa naproti tomu snaží práve menší počet abilít dohnať tým, že niektoré predmety je možné aktivovať, respektíve ich schopnosť. Hoci má podobné predmety aj LoL, v DotA 2 ide o oveľa dôležitejšiu súčasť herného systému.

Balanc

Opäť úplne iný prístup vývojárov, kedy Riot (LoL) uprednostňuje zábavnosť a radikálne zmeny, ktoré sa nezaobídu bez čiastočného rozhodenia vybalancovania hrdinov a taktík. Naproti tomu DotA 2 je umiernenejšia a namiesto hromady nových predmetov sa sústredí na hrdinov, medzi ktorými funguje pomerne silný efekt "kameň-papier-nožnice", kedy je často lepšie vybrať si hrdinu, ktorý je efektívny proti konkrétnemu súperovi, než takého, ktorý by sa hodil do tímovej taktiky, čo má ale svoje miesto aj v LoL.

Biznis model

Za obe hry nemusíte v žiadnom prípade platiť. Dokonca si platením nekúpite ani tú najmenšiu výhodu, no napriek tomu tu rozdiely sú. V oboch hrách si môžete za reálne peniaze kúpiť skiny (LoL) a itemy, (DotA 2) pre charaktery, ale v DotA 2 máte všetky charaktery dostupné okamžite zdarma. V League of Legends máte k dispozícii 10 charakterov a ostatné si musíte odomknúť, čo môžete urobiť za menu získanú hraním alebo bez čakania za skutočné peniaze. Dôležité je, že sa k hrdinom aj v LoL dostanete bez platenia.

Dota 2

Grafika

Hoci je League of Legends výrazne staršou hrou, graficky sa stále vylepšuje (platí čiastočne aj o DotA 2), a preto nie je medzi oboma hrami tak výrazný rozdiel. Kým League of Legends je trochu svetlejšie a animácie sú svižnejšie, DotA 2 je ladená do tmavších tónov.

League of Legends

League of Legends

Značky

Podobné články

Diablo Immortal na PC a mobilné telefóny - všetko, čo potrebujete vedieť

Diablo Immortal na PC a mobilné telefóny - všetko, čo potrebujete vedieť

Najlepšie online hry

Najlepšie online hry

Nostalgia s nadčasovosťou. Prečo je Battlefield: Bad Company 2 stále najlepšou hrou série?

Nostalgia s nadčasovosťou. Prečo je Battlefield: Bad Company 2 stále najlepšou hrou série?

Zimné zľavy na Steame a Playerunknown’s Battlegrounds v plnej verzii

Zimné zľavy na Steame a Playerunknown’s Battlegrounds v plnej verzii

American Truck Simulator

American Truck Simulator

Forza Horizon 5 predstavuje vozový park a odhaľuje aj minimálne požiadavky

Forza Horizon 5 predstavuje vozový park a odhaľuje aj minimálne požiadavky

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a 1 3 2 9 a  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia