softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13667
  • Užívatelia: 3032

Dota 2 vs. League of Legends

Autor: Redakce  |   Publikované: 26.8.2013 | Zobrazené: 5061x

Nie, tento článok nie je o flame, ani o vyhlásení víťaza. Naopak, len vám dá dostatok informácií o tom, v čom sa medzi sebou hry líšia bez vynášania súdov a hodnotenia. To môže nerozhodnutým hráčom pomôcť vybrať si, do ktorej hry investujú svoj ​​čas, ale samozrejme najviac zo všetkého odporúčame vyskúšať obidve hry, aby ste si urobili vlastný názor. Pretože čo dobre vyzerá na papieri, nemusí byť pre vás v hre až tak atraktívne.

Smrť

Začíname smrťou, ktorá je súčasťou života každého hráča oboch hier. V League of Legends neexistuje penalizácia za smrť, teda aspoň nie tak očividná. Niektoré predmety totiž získavajú bonusy za zabitých hrdinov, o ktorých časť so smrťou prídete.

V DotA 2 je to trochu inak, pretože za smrť ste priamo penalizovaní stratou časti zlata. V DotA 2 sa totiž rozlišuje zlato, ktoré získate za zabitie nepriateľských hrdinov (reliable) a za zabíjanie creepov (unreliable). Práve o časť unreliable zlata prídete, keď zomriete. Smrť teda v DotA 2 bolí viac, než v League of Legends. V DotA 2 ale máte navyše možnosť vykúpenia. To ale len v prípade, že máte dostatok goldov alebo ste sa už nevykúpili pred určitým časom (cca 5 minút).

Boje

Boje sú výrazne odlišné a to v mnohých ohľadoch. Po prvé, League of Legends sa viac sústredí na používanie (až spamovanie) skillov, ktoré sa často musia manuálne zameriavať, zatiaľ čo DotA 2 hrdinovia majú menej many a svoje skilly nemôžu používať tak často. Boje medzi hrdinami v DotA 2 sú tiež výrazne rýchlejšie, pretože umrieť je veľmi jednoduché - stačí sa dostať o pár krokov ďalej na nepriateľské územie, než je zdravé a už sa ocitnete v neriešiteľnej situácii.

League of Legends

League of Legends

Hrdinovia

Ako už sme povedali, hrdinovia v LoL používajú viac skillov oproti DotA 2. Hrdinovia v DotA 2 sú tiež variabilnejší a je hneď poznať, keď hráte s hrdinom, o ktorom neviete nič, prípadne len veľmi málo.

Dota 2

Rýchlosť

Hoci sa dá v DotA 2 umrieť ľahšie a rýchlejšie, celkovo je to pomalšia hra, aj vďaka animáciám, ktoré sú oproti LoL akoby spomalené. To ale dodáva na realistickosti, takže inteligentný hrdina sa pomalšie otáča ako agilitný (nemusí platiť vždy) a pod. Najviac je to poznať pri priamom prechode od jednej hry k druhej, ale rozdiel je to tak markantný, že si ho všimnete vždy. Čiastočne to určuje aj hernú taktiku, kedy League of Legends je dosť o používaní spellov, ktorým je možné sa vyhnúť, na čo potrebujete totálnu a okamžitú kontrolu nad charakterom (čo ale v DotA 2 platí tiež).

Predmety

Aj tu ide o rozdiely značné, ktoré vychádzajú z logiky hry. League of Legends má nemálo predmetov, ktoré zvyšujú AP (silu spellov) a DotA 2 sa naproti tomu snaží práve menší počet abilít dohnať tým, že niektoré predmety je možné aktivovať, respektíve ich schopnosť. Hoci má podobné predmety aj LoL, v DotA 2 ide o oveľa dôležitejšiu súčasť herného systému.

Balanc

Opäť úplne iný prístup vývojárov, kedy Riot (LoL) uprednostňuje zábavnosť a radikálne zmeny, ktoré sa nezaobídu bez čiastočného rozhodenia vybalancovania hrdinov a taktík. Naproti tomu DotA 2 je umiernenejšia a namiesto hromady nových predmetov sa sústredí na hrdinov, medzi ktorými funguje pomerne silný efekt "kameň-papier-nožnice", kedy je často lepšie vybrať si hrdinu, ktorý je efektívny proti konkrétnemu súperovi, než takého, ktorý by sa hodil do tímovej taktiky, čo má ale svoje miesto aj v LoL.

Biznis model

Za obe hry nemusíte v žiadnom prípade platiť. Dokonca si platením nekúpite ani tú najmenšiu výhodu, no napriek tomu tu rozdiely sú. V oboch hrách si môžete za reálne peniaze kúpiť skiny (LoL) a itemy, (DotA 2) pre charaktery, ale v DotA 2 máte všetky charaktery dostupné okamžite zdarma. V League of Legends máte k dispozícii 10 charakterov a ostatné si musíte odomknúť, čo môžete urobiť za menu získanú hraním alebo bez čakania za skutočné peniaze. Dôležité je, že sa k hrdinom aj v LoL dostanete bez platenia.

Dota 2

Grafika

Hoci je League of Legends výrazne staršou hrou, graficky sa stále vylepšuje (platí čiastočne aj o DotA 2), a preto nie je medzi oboma hrami tak výrazný rozdiel. Kým League of Legends je trochu svetlejšie a animácie sú svižnejšie, DotA 2 je ladená do tmavších tónov.

League of Legends

League of Legends

Značky

Podobné články

Minecraft zadarmo na stiahnutie – dá sa to aj legálne

Minecraft zadarmo na stiahnutie – dá sa to aj legálne

Five Nights at Freddy’s - láska na prvé zľaknutie

Five Nights at Freddy’s - láska na prvé zľaknutie

Najlepšie mapy pre Minecraft na stiahnutie zadarmo

Najlepšie mapy pre Minecraft na stiahnutie zadarmo

Najlepšie módy pre World of Warplanes (WoWp)

Najlepšie módy pre World of Warplanes (WoWp)

Návod na hranie Blizzard Overwatch na PC - Soldier 76

Návod na hranie Blizzard Overwatch na PC - Soldier 76

Hra Pou – najsťahovanejšia hra pre mobily a tablety

Hra Pou – najsťahovanejšia hra pre mobily a tablety

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 4 e 7 e 7  :
 
Odkaz :
Súhlasím Používame cookies, aby sme mohli prevádzkovať túto internetovú stránku a zlepšiť Vašu užívateľskú spokojnosť. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, predpokladáme, že súhlasíte s ukladaním súborov cookies z internetových stránok. (Ďalšie informácie)