softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15026
  • Užívatelia: 3236

Najlepšie Minecraft alternatívy. Toto je 7 alternatív ku kockovanému svetu

Autor: Redakcia  |   Publikované: 13.6.2022 | Zobrazené: 603x

Hľadáte hry podobné Minceraftu, ktoré si zahráte s kamarátmi a zabavíte sa spoločne? Ak vás už tento kockovaný svet nebaví alebo hľadáte alternatívu najhranejšieho sandoboxu, potom si isto vyberiete.

Hry uvedené v zozname nemusia mať rovnaké kreatívne znaky a prvky prežitia ako Minecraft, ale zaručene sa pri nich nebudete nudiť. Sú totiž presne pre ľudí, ktorí majú radi stavanie, tvorenie, dobrodružstvo, prežívanie alebo iba samostatnú Minecraftovú estetiku. Veď zmena je život a stráviť toľké roky v Minecrafte sa podpíše pod nejedného hráča. Je preto dobré mať v rukáve podobné hry ako Minecraft, ktoré dodajú trošku zmeny, a pritom sa od obľúbenej hry zas príliš neodchýlia.

Trove

Trove má estetiku veľmi podobnú tej Minecraftovej a patrí do zoznamu najlepších stavebných, alebo teda budovateľských hier. Prikladá dôraz na RPG prvky, konkrétne na zvyšovanie úrovne postáv a lovenie koristi. Na začiatku máme možnosť ľubovoľného výberu z niekoľkých herných tried od Knighta až po Tomb Raisera. Každá postava ponúka niekoľko originálnych útočných schopností a remeselných špecialít, ktoré sa dajú využiť pri túlaní po obrovskom otvorenom svete plnom najrôznejších biómov.

Trove ponúka množstvo budovateľských a remeselných mechanizmov, ktoré slúžia k prispôsobeniu sveta podľa našich preferencií. Jednou z najlepších vlastností Trove je nespočetné množstvo hráčmi vytvorených svetov nazývaných jednoducho "kluby", ktoré môžete preskúmať spoločne s kamarátmi, keď budete likvidovať herné stvorenia a vyrábať si nové zbrane na prežitie.

Roblox

Roblox je jedna veľká platforma s možnosťou generovania vlastných hier, ktorá ponúka prakticky nekonečné možnosti herného vyžitia. Nájdeme tu našu obľúbenú súčasť Minecraftu a to vytváranie máp alebo hľadanie Minecraft serverov, len s tým rozdielom, že namiesto máp vytvárame minihry.

V Robloxe máme skoro nekonečné možnosti a jediné medze nám kladie naša kreativita. Zažiť si tu môžeme prácu v reštaurácii ale aj stavanie zábavného parku či riadenie vlastnej firmy. Roblox sa stal platformou hlavne pre mladších hráčov a s viac ako 43 miliónmi denne aktívnych hráčov v Robloxe pribúdajú stále nové a úplne odlišné minihry. Ideálna alternatíva k Minecraftu pre tých, ktorým už je aj tento otvorený svet malý.

Unturned

Unturned je survival hra na štýl Day-Z s hranatou Minecraftovou estetikou. Ponorí nás do obrovského sveta plného zombie, kde je možné vytvárať rôzne predmety a stavby pomocou nazhromaždených zdrojov. Popri tom, ako staviame, si však musíme dávať pozor na číhajúcich hráčov a zombie. Unturned spája pochmúrnu zombie apokalypsu s voxelovými textúrami, kde je mimoriadne ľahké umrieť, a preto je potrebné dávať si pozor na každom kroku.

V Unturned sa musíme vyhýbať zombíkom a pohybovať sa po mape v tichosti a tak, aby nás nikto neodhalil. Toto všetko v kombinácii so zachovaním dostatku jedla, vody a odpočinku vie byť náročné aj pre skúsenejších hráčov survival hier. Pred nejakým časom prišla do hry aj nová mapa Kuwait, ktorá ukazuje apokalypsu vo svete oáz a ropných plošín.

Terasology

Terasology je Minecraftu najpodobnejšia hra v našom zozname. V budovaní sveta Terasology si milovníci Minecraftu bezpochyby nájdu, pretože nechýbajú rôzne terény, mestá a dediny, ako aj crafting a veľa možností sebarealizácie. Dokonca tu nájdeme aj niekoľko podivných tvorov ako napríklad slizový blok Gooey.

Terasology je momentálne v otvorenom vývoji, takže ktokoľvek môže prejsť na github a pohrať sa s herným pokrokom, dať vývojárom cenný feedback a podieľať sa na vylepšení hry. Tí lenivejší si môžu stiahnuť výtvory od iných hráčov a rovno si ich vyskúšať.

Robocraft

V Robocrafte je možné si postaviť vlastných robotov, ktorí dokážu lietať, strieľať, brániť územie aj seba a hlavne ničiť. Vďaka tomuto prvku sa Robocraft stáva snom každého sci-fi milovníka, ktorému navyše vonia aj Minecraft. Robocraft sa ale Minecraftu nepodobá v otvorenom svete, no predstavuje skôr arénovú strieľačku s PvP zameraním, kde máme možnosť predstaviť nášho robota v boji proti iným hráčom na rôznych planétach.

Hra má intuitívnu remeselnú a stavebnú mechaniku a ponúka veľké množstvo prispôsobení. V momente, kedy si vytvoríme nové vozidlo, je k dispozícii aj Cvičný režim, kde je možné otestovať, či náš výtvor funguje ako má a je schopný zničiť konkurenciu v boji.

Creativerse

Creativerse je voxelová hra s množstvom stavebných mechanizmov a hráčmi vytvorenými svetmi na preskúmanie. Samotné objavovanie nových území je zaujímavé či už sólo, alebo spoločne s kamarátmi a s podporou Steam Workshop je možné upraviť si náš svet presne podľa našich predstáv.

V hre vieme vďaka zbieraniu zdrojov dosiahnuť obrovský pokrov veľmi rýchlo, rovnako ako aj vysávaním blokov a vytváraním nových predmetov a nástrojov pomocou receptov. A rovnako ako v Minecrafte sa tu nezaobídeme bez rôznych stvorení, či už neškodných, alebo tých nebezpečných.

Terraria

V Terrarii sa ponoríme do pixelového sveta s Minecraftovými prvkami, kde sa postupne z časov používania primitívnych nástrojov dostaneme na do sci-fi a fantasy sféry s pokročilými zbraňami. Terraria ponúka veľa bossov, ktorí nám síce sťažujú hru, ale zároveň sa po ich konfrontácii stávame silnejšími a skúsenejšími. Týchto bossov niekedy nie je vôbec ľahké poraziť a frustrujúce je aj to, že skoro každého musíme vlastnoručne vyvolať.

Klasické ťaženie surovín je tu na dennom poriadku rovnako ako aj získavanie zaujímavých a užitočných predmetov či elixírov počas celej našej podzemnej výpravy, kedy nás dokáže zabiť prakticky všetko, na čo nám spadne zrak. Pokiaľ ide o zbrane a brnenia, tak sa Terraria zameriava na 4 smery, v ktorých môže postava rásť, pričom ide vždy o jedinečné schopnosti, možnosti a najmä už spomínaný bojový arzenál.

Aký je ten váš favorit?

Predstavili sme si sedmičku skvelých hier podobných Minecraftu, ktoré si milovníci kociek jednoducho musia vyskúšať. Za vyskúšanie nič nedáte, skvele sa zabavíte a možno si nájdete novú obľúbenú hru, ktorá sa ani nebude príliš odlišovať od kultového Minecraftu. 

Značky

Podobné články

Ako prepojiť PS4 ovládač s PC a hrať novú FIFA 21?

Ako prepojiť PS4 ovládač s PC a hrať novú FIFA 21?

Najlepšie módy (trucky, ťahače) pre Euro Truck Simulator 2

Najlepšie módy (trucky, ťahače) pre Euro Truck Simulator 2

Fortnite Episode 2 je plný nového obsahu a herných mechanizmov

Fortnite Episode 2 je plný nového obsahu a herných mechanizmov

Najlepšie free-to-play MMORPG hry

Najlepšie free-to-play MMORPG hry

Valve chystá niekoľko nových hier

Valve chystá niekoľko nových hier

Grand Theft Auto 5 - Epic Games Store sťahuj zadarmo

Grand Theft Auto 5 - Epic Games Store sťahuj zadarmo

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  b 4 1 8 5 7  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia