softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15085
  • Užívatelia: 3237

Top 15 najlepších Minecraft máp, ktoré hráči milujú aj v roku 2022

Autor: Redakcia  |   Publikované: 26.4.2022 | Zobrazené: 1455x

Pre tých, ktorých už nebaví obyčajný Minecraft survival alebo creative od vydavateľstva Mojang, môžu byť tieto komunitou vytvorené Minecraft mapy dokonalým riešením, ako si znova nájsť cestu k tejto úžasnej kockatej hre. Minecraft je známy tým že nekladie medze kreativite a vďaka tomu tvorcovia máp vedia vytvoriť naozaj perfektné a niekedy aj veľmi Minecraftu nepodobné mapy. Existujú dobrodružné mapy, parkúr mapy, survival a okrem hororov vieme nájsť mnohé ďalšie tematicky uspôsobené mapky. Tie najlepšie si teraz bližšie predstavíme.

Dobrodružné mapy

Dobrodružstvo si určite užijeme aj bez používania akejkoľvek mapy ale aj tie majú niečo do seba. Tieto dobrodružné mapy sa od klasického Minecraftu líšia štýlom hrania a nie sú vôbec o stavaní alebo prežívaní. Hráč tu môže hlavne čakať preskúmavanie a súboj s monštrami, ako aj rôzne tajomstvá, hádanky a pasce. 

Veľa máp je nastavených na singleplayer, ale existujú aj výborné multiplayer mapy. Pri dobrodružných mapách je vidieť, ako kreatívni a pracovití vedia byť Minecraftoví hráči. Každá má svoje pravidlá a špeciálne nastavenia, ktoré musí hráč striktne dodržiavať aby všetko fungovalo tak, ako má.

Asleep

Mapa Asleep preskúmava to, čo sa deje keď spíme. Veľa ľudí sa už roky zaoberá touto témou, a inak na tom nie sú ani autori Ninjanoah5 a Razlight789. Odpoveď podľa autorov je preskúmavanie šialeného a vtipného sveta nočných môr a snov.

Vyberieme sa tu na miesta ako Nether, vesmír a narazíme tu aj na niekoľko zhorených budov a domov. Mapa je mimoriadne prepracovaná a hralo ju už obrovské množstvo ľudí, medzi nimi aj mnohí populárni Minecraft YouTuberi.

ASLEEP na stiahnutie TU

Biomebox

V tejto dobrodružnej mape sa zaoberáme skôr parkúrom, než veľkým dobrodružstvom. Každopádne nás tu čaká zaujímavý príbeh, ktorého hlavnou náplňou je parkúr. Tvorca Cheezbergur11 sa so skokmi náramne pohral a nájdeme tu tak náročnejšie aj jednoduchšie skoky.

Mapa nevyžaduje špeciálne skúsenosti s Minecraft parkúrom, takže ju dokáže prekonať aj začiatočník. Nájdeme tu desať vizuálne odlišných úrovní a každá je navrhnutá podľa jedného z originálnych Minecraft biómov. Čakajú nás tu naozaj zaujímavé a prešpekulované skoky, ktoré väčšinou ani nedávajú zmysel.

Biomebox na stiahnutie TU

Herobrine’s Mansion

Herobrine´s Mansion je mapa vytvorená veľmi uznávaným a obľúbeným tvorcov v Minecraftovej komunity Hypixelom. Je plná predmetov a vecí, ktoré môžeme počas hrania nájsť. Autor si tu vytvoril vlastné monštrá a šesť bossov. Vieme tu nájsť rôzne špeciálne predmety a vzácne elixíry. Skoro celá komunita ju považuje za jednu z najlepších a určite sa ju oplatí vyskúšať. Herobrine´s Mansion je možné hrať osamote, ale autor mapu pripravil aj ako spoločnú zábavu pre kamarátov.

Herobrine's Mansion na stiahnutie TU

The Tourist

Táto mapa obsahuje veľmi pozoruhodné a krásne Minecraftové stavby. Mnohé sa považujú za jedny z najkrajších a niektoré stavebné diela sa stavali aj mesiac. Tieto budovy však nie sú jedinou pýchou mapy. Vie sa tiež pochváliť minihrami a vlastným soundtrackom. Patrí medzi najdlhšie dobrodružné mapy, čo môžeme považovať za ďalšie obrovské plus. Na prejdenie celej mapy budeme v priemere potrebovať 4 hodiny. Hráč si bude musieť dať pozor, aby sa mu jeho cesta nepredĺžila kvôli obdivovaniu nádhernej architektúry.

The Tourist na stiahnutie TU

KINGDOM OF THE SKY

KINGDOM OF THE SKY patrí medzi jedinečné mapky vďaka používaniu pomerne novej techniky rozhovorov, ktoré v hre ponúkajú kľúčové body. Je to vlastne nahraná séria videí vytvorených tvorcom.

Táto séria sa dá nájsť na Youtube a je dostupná úplne pre každého. Ide o veľmi zaujímavý koncept, ktorý mape naozaj dodáva na kvalite. Mapu môžeme hrať a pri tom počúvať rozhovory medzi postavami. Ak sa aj rozhodneme ignorovať tieto rozhovory, čaká nás naozaj zábavné a zaujímavé preskúmavanie rozsiahlej mapy.

KINGDOM OF THE SKY na stiahnutie TU

Deep Space Turtle Chase

Deep Space Turtle Chase je Minecraft sci-fi mapa, v ktorej ide o pátranie a dolapenie zločinca Dr. Earl S. Testudine. Toho musí hráč v priebehu hry nájsť, lebo sa skrýva niekde na baníckej stanici Taurus 3. Mapa vyzerá naozaj nádherne aj vďaka originálnemu textúrovému balíčku od tvorcov.

Hráč bude musieť na dolapenie zloducha byť veľmi trpezlivý a bude potrebovať aj nekonečnú vynaliezavosť. Mapa Deep Space Turtle Chase vyžaduje naozaj veľké grafické úpravy hry, a preto je lepšie si radšej zálohovať originálnu kópiu Minecraftu pre prípad, ak by nastali komplikácie.

Deep Space Turtle Chase na stiahnutie TU

STAR WARS

Vývojár Hypixel spomedzi iných máp vytvoril aj mapu zameranú na milovníkov obľúbenej série STAR WARS. Autor už klasicky nesklamal a to aj vlastným textúrovým balíčkom Mine Wars, ktorý mapa ponúka. STAR WARS fanúšikovia môžu byť naozaj spokojní, lebo mapa obsahuje všetko obľúbené zo STAR WARS série.

Vieme tu nájsť laserový meč, blasterové pušky, AT-AT aj rytierov Jedi. Mapa je plná zabíjania stormtrooperov a objavovania epických lokalít. Biť sa tu vieme na hviezdnych lodiach, zasnežených pustinách alebo v hlbokom vesmíre. Naozaj perfektne sú spravené aj imperiálne chodidlá, ktoré na prvý pohľad vedia vyraziť dych.

STAR WARS Minecraft mapa na stiahnutie TU

Pokémon Johto

Pokémon Johto nám ponúka naozaj kvalitné 3D Pokémon dobrodružstvo, ktoré na počítačoch len tak nenájdeme. Mnohí si mysleli, že poriadnu Pokémon Minecraft zábavu nám ponúknu iba módy Pokecraft alebo Pixelmon, no s príchodom tejto mapy máme o jeden spôsob viac. Dej mapy sa odohráva na Pokémon regiónoch Gold a Silver Johto. Pokémon Johto ponúka množstvo herných bossov, viacero skvelých úloh, NPC obchodníkov a efektívne elixíry.

Tvorcovia túto mapu jednoducho premenili na normálnu hru, ktorá viac pripomína GameBoy ako Minecraft. Súboje sú obstojné aj bez používania módu Pixelmon a tvorcovia sa vyhrali aj s textúrovým balíčkom. Ten Obsahuje veľa monštier zo série Pokémon, s ktorými sa vieme pobiť a zabaviť. Ideálne rozptýlenie pre fanúšikov Pokémonov.

Pokémon Johto Minecraft mapa na stiahnutie TU

Hororové mapy

Pre hráčov, ktorých už nebaví obyčajný Minecraft alebo komunitné mapy či servery, a chcú si užiť tú najtemnejšiu stránku Minecraftu, sú hororové mapy tým najlepším možným riešením.

The Asylum

V mnohých strašidelných filmoch alebo hrách sú azylové domy použité ako strašidelné miesto. The Asylum sa môže chváliť kvalitnými kockatými jump scaremi a strašidelnou atmosférou plnou strachu a zimomriavok. Táto mapa sa dokáže rovnať s niektorými hororovými hrami, a ak rozmýšľate nad kúpou normálnej hororovej hry, skúste si najprv vyskúšať, či vám nebude stačiť táto práve The Asylum v Minecrafte.

The Asylum na stiahnutie TU

Survival horror

Tvorca Minecraftových máp Hypixel má na svojom konte okrem dobrodružných máp aj hororovku v podobe Surival Horroru. Nachádzame sa tu v strašidelnom dome na kopci, v ktorom nás čaká 25 stále sa stupňujúcich vĺn monštier a beštií. S prežitím týchto vĺn bude potrebné nájsť predmety ukryté po dome. Mapa ponúka naozaj horrorovú atmosféru zo zlyhávajúceho elektrického prúdu alebo z nepríjemných výkrikov monštier.

Survival Horror na stiahnutie TU

Ruins of the Dead

Mapa Ruins of the Dead sa odohráva vo vnútri nebezpečného starovekého chrámu, ktorý obsahuje naozaj veľa zákerností a nástrah. Sme tu zavretí s nebezpečnými zombie, ktorí nás chcú každou vlnou viac a viac zabiť. V boji proti týmto monštrám nám vedia pomôcť zbrane a brnenie, ktoré vieme nájsť v skrytých truhliciach.

Táto zombie mapa je mimoriadne zábavná a neprestane nudiť vďaka viditeľnému progresu v loote a zvyšujúcej sa náročnosti. Keď sa hráč dostane cez 16 náročných vĺn, môže sa tešiť na posledného náročného bossa, ktorého porazenie vyžaduje poriadnu dávku skillu.

Ruins of the Dead na stiahnutie TU

Survival mapy

Našou jedinou úlohou v survival mapách je prežiť. Hráči už mnohé roky hľadajú výzvu okrem klasického survivalu od Mojangu aj v komunitných mapách. Tie nám vedia túto výzvu ponúknuť a tie najlepšie nás nútia robiť iba rozumné rozhodnutia a vylepšujú naše inštinkty prežitia.

World in a Jar

World in a Jar ponúka sériu malých svetov vo vnútri pohárov, z ktorých sa nedá utiecť. Každý svet pripomína jedinečný Minecraftový bióm, ktorý vie ponúknuť dávku prežitia a dobrodružstva.

World in a Jar na stiahnutie TU

Deadly Orbit

Deadly Orbit je dobrodružná survival mapa s vesmírnou tematikou na palube medzinárodnej vesmírnej stanice. Mapa je inšpirovaná úspešným filmom Gravitácia.

Deadly Orbit na stiahnutie TU

Planet Impossible

Hlavným cieľom tejto mapy je okrem prežitia na svete aj skrotenie dinosaura, čo naozaj znie ako výzva. Ocitáme sa tu na neznámom svete, na ktorý sme sa dostali tak, že naša vesmírna loď nešťastne havarovala. K naším úlohám patrí aj preskúmanie sveta, na ktorom musíme prežiť minimálne desať dní. Okrem prežitia budeme tiež musieť objaviť dôkazy o živote ľudí na tomto svete.

Planet Impossible na stiahnutie TU

Wild West

Síce to nie je Red Dead Redemption, ale táto Minecraft mapa dokonalo zachytáva atmosféru divokého západu. Môžeme sa tešiť na nádherný západ slnka a rozľahlé kaňony. Súboje na štýl prestreliek divokého západu na ulici vytvorenej pre tieto súboje tu strieda osedlanie koňa a kaktusové pasce na chytanie monštier.

Wild West na stiahnutie TU

Značky

Podobné články

Tanki Online – World of Tanks v prehliadači alebo MMO strieľačka?

Tanki Online – World of Tanks v prehliadači alebo MMO strieľačka?

World of Warships už čoskoro rozšíria svet World of Tanks

World of Warships už čoskoro rozšíria svet World of Tanks

Zimné zľavy na Steame a Playerunknown’s Battlegrounds v plnej verzii

Zimné zľavy na Steame a Playerunknown’s Battlegrounds v plnej verzii

Nostalgia s nadčasovosťou. Prečo je Battlefield: Bad Company 2 stále najlepšou hrou série?

Nostalgia s nadčasovosťou. Prečo je Battlefield: Bad Company 2 stále najlepšou hrou série?

Nová ťahová RPG King Arthur: Knight’s Tale z Kickstarteru

Nová ťahová RPG King Arthur: Knight’s Tale z Kickstarteru

Lost Ark RECENZIA: Vynikajúce MMORPG s nádhernou grafikou a skvelými súbojmi

Lost Ark RECENZIA: Vynikajúce MMORPG s nádhernou grafikou a skvelými súbojmi

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d a a e b b  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia